سمعک فوناک چیست، درک نیازهای افراد ناشنوا و کم شنوا و حساسیت های آنان از مهم ترین اهداف فوناک است که از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا برخوردار است و لحظه به لحظه در حال پیشرفت است.

از ویژگی های این سمعک ها اتصال به دستگاههای دارای بلوتوث می باشد که در انواع سمعک های داخل گوشی، پشت گوشی و نامرئی عرضه می شوند.


سمعک های فوناک ویژه کودکان


شنوایی از مهم ترین حواس در رشد زبانی و عاطفی و ذهنی در کودکان است که نقش مهمی در بلوغ آن ها دارد. سمعک فوناک یک کیف را مخصوص کودکان طراحی کرده است که در آن رطوبت گیر، گیره نگهدارنده، تسترباتری، جعبه مخصوص سمعک و دمنده هوا را برای اطمینان از باز بودن تیوب قالب، گوشی برای والدین جهت چک کردن صدای سمعک و چند عکس همراه با کتابچه راهنما قرار داده است. سمعک های فوناک در هر محیطی پاسخگوی نیاز کم شنوایان است و در محیط هایی مثل سر میز شام، هنگام مکالمه با تلفن، مکالمه چهره به چهره که نیاز به برقراری ارتباط دارید بسیار مناسب است.


باتری سمعک فوناک


معمولا در هر بسته باطری شش عدد باطری است و هر چه تاریخ انقضاء باتری طولانی تر باشد طول عمر باتری بیشتر است، اگر چه باتری قابل شارژ در حال حاضر برای سمعک ها در دسترس می باشد با این حال رایج ترین باتری سمعک، باتری های یک بار مصرف روی _هوا می باشند، با توجه به اینکه باتری های روی _هوا با هوا فعال می شوند برچسب نصب شده روی باتری توسط کارخانه تولید کننده باعث می شود تا باتری غیر فعال باقی بماند. باتری سمعک را در جای خنک و خشک نگهداری کنید، نگهداری باتری های روی_هوا در یخچال توصیه نمی شود زیرا ممکن است باعث تقطیر سطح زیر برچسب شود و طول عمر باتری را کاهش دهد.


نتیجه گیری


سمعک ها در اندازه و مدل های گوناگون تولید می شوند و سمعک های بزرگتر نیاز به باتری بزرگتری دارند. به علت اینکه به خاطر سپردن سایزهای مختلف باتری سمعک ممکن است مشکل باشد، بسته بندی باتری سمعک با رنگ بندی کد گذاری شده است که این کد گذاری برای خرید آسان تر انجام شده است.