سمعک عینکی

سمعک عینکی، برای افرادی که دچار افت شنوایی های انتقالی با مشکلات گوش میانی هستند مناسب می باشد که این سمعک ها از طریق عصب شنوایی، تحریک مستقیم حلزون صدا را منتقل می کنند.

سمعک های عینکی به دلیل باز نگه داشتن کانال گوش عفونت های گوش میانی از سمعک را به صفر می رساند و برای افرادی که مشکلات بینایی دارند بسیار مناسب است.


برخی از مزایای سمعک های عینکی


1-استفاده همزمان از عینک و سمعک.
2-کیفیت صدای طبیعی و فوق العاده.
3-ظاهر خوب زیرا سمعک های عینکی در انواع و مدل های گوناگون موجود است.
4-استفاده آسان و راحت.
5-خطری از جانب ترشحات گوش و رطوبت سمعک های عینکی را تهدید نمی کند.
6-مناسب برای بیمارانی که کاهش دید دارند استفاده همزمان از سمعک و عینک که به دلیل جای گیری خوب برای کودکان بسیار مناسب است.


انواع سمعک عینکی


1-سمعک عینکی هوایی: این سمعک ها قادر هستند از راه هوایی حلزون داخل گوش را تحریک کنند و در سمعک های عینکی هوایی، لوله باریکی از کنار عینک و بالای دسته آن خارج می شود تا صوت را به داخل گوش هدایت کند.


2-سمعک عینکی استخوانی: این سمعک برای بیمارانی که راه هوایی گوششان بسته شده است طراحی شده است یا، به صورت مادرزادی گوش آن ها گرفته است و راه ورود به داخل گوش وجود ندارد.


3-سمعک های جیبی: اولین سمعک های الکترونیکی قابل حمل هستند که دارای قالب گوش و جعبه می باشند که توسط یک سیم به هم وصل می شوند.


4-سمعک های عینکی جهت دار: این سمعک ها هیچ تفاوتی با سمعک هوایی و جیبی ندارد و فقط تنها تفاوت آنها این است که در دو طرف دسته ی عینک قرار می گیرند.


نتیجه گیری


سمعک های عینکی با توجه به سن افراد، اندازه، طرح، میزان کم شنوایی و برندشان قیمت های گوناگونی دارند و هر چقدر سمعک های عینکی هوشمند تر باشند و قابلیت اتصال به دستگاه های گوناگون را داشته باشند قیمت بیشتری دارند.